قرآن ! من شرمنده توام اگر از تو آواز مرگی ساخته ام که هر وقت در کوچه مان آوازت بلند میشود همه از هم میپرسند " چه کس مرده است؟ " چه غفلت بزرگی که می پنداریم خدا ترا برای مردگان ما نازل کرده است .

قرآن ! من شرمنده توام اگر ترا از یک نسخه عملی به یک افسانه موزه نشین مبدل کرده ام . یکی ذوق میکند که ترا بر روی برنج نوشته،یکی ذوق میکند که ترا فرش کرده ،یکی ذوق میکند که ترابا طلا نوشته ،یکی به خود میبالد که ترا در کوچک ترین قطع ممکن منتشر کرده و ... ! آیا واقعا خدا ترا فرستاده تا موزه سازی کنیم ؟

قرآن ! من شرمنده توام اگر حتی آنان که ترا می خوانند و ترا می شنوند ،آنچنان به پایت می نشینند که خلایق به پای موسیقی های روزمره می نشینند . اگر چند آیه از ترا به یک نفس بخوانند مستمعین فریاد میزنند " احسنت ...! " گویی مسابقه نفس است ...

قرآن ! من شرمنده توام اگر به یک فستیوال مبدل شده ای حفظ کردن تو با شماره صفحه ،خواندن تو آز آخر به اول ،یک معرفت است یا یک رکورد گیری؟ ای کاش آنان که ترا حفظ کرده اند ،حفظ کنی ، تا این چنین ترا اسباب مسابقات هوش نکنند .

خوشا به حال هر کسی که دلش رحلی است برای تو .

آنانکه وقتی ترا می خوانند چنان حظ می کنند ،گویی که قرآن همین الان به ایشان نازل شده است.. آنچه ما باقرآن کرده ایم تنها بخشی از اسلام است که به صلیب جهالت کشیدیم
--
...جایی در پشت ذهنت ، به خاطر بسپار که اثر انگشت خداوند بر همه چیز هست.

 

/ 8 نظر / 14 بازدید
وحید

خواهر من (اگه برادری گردن خودت که عکس مؤنث گذاشتی روی صفحه) بالاترین شرمندگی بشریت در برابر قرآن به نظر من حقیر آن است که سردمداران دینداری قرآن را به تفسیر و نظر شخصی و سود و سیاست خویش تفسیر کردند و از آن و همزاد آن یعنی عترت عاملی جهت توجیه خویش ساختند .

احمددشفیعی

خواهر من!! مقداد جون وبلاگ خوبی داری . ولی من یکی که ادرس وبلاگمو بهت نمی دم . هنوز دارم به حرف این وحید می خندم!!

شادی

سلام دوست خوبم راستت درمورد این پستت چیزی واسه نوشتن ندارم!!! امیدوارم همیشه شاد باشی[فرشته]

sara

salam.mamnoon ke bem sar zadin!raje be postetoon...!nemidoonam alana hameye blog nevisa motebahher shodan ya faghat oonaE ke ghashang minevisan bem sar mizanan,vali vaghean ghashang bood:D!taghsire adama nis!in gonah gardane kesaEie ke in jehalato too mar2m asl gharar dadan!yani ba inke midoonestan jehalate,tablighesh kardan!be harhal hamishe bayad ye rahnama vase adama bashe dge!ina a dino khoda parasti,faghat zaheresho didan! mamnoon vase harfaye ghashangetoon!felan=;

رامین

در نیست راه نیست شب نیست ماه نیست نه روز و نه آفتاب ما بیرون زمان ایستاده ایم.

محسن م ع

" اتامرون الناس بالبر...و تنسون انفسکم....و انتم تتلون الکتاب؟!" آیا مردم را به نیکی دعوت میکنید...درحالی که خود را فراموش کرده اید...و کتاب (قرآن) نیز میخوانید؟! نوشته هایت خیلی قشنگ بودن...به دل میشینه...چون از دل بر میاد...به امید دیدار مقزیپ جان!

مهناز

سلام دوست خوبم ممنون از حضور پر مهرتان دل نوشته های زیبایی دارید شاد باشید و همواره برقرار[گل]